Skip to content

W końcu, czy NFT w ogóle mają znaczenie? Raper Linkin Park dołącza do manii celebrytów NFT

  • by

Ikona rap-rocka, Mike Shinoda, jest najnowszym z grona celebrytów bawiących się technologią NFT.

Mike Shinoda, muzyk i współzałożyciel rap-rockowego zespołu Linkin Park, ogłosił zeszłej nocy aukcję Rarible na „Zora”, klip muzyczny z niezatartym tokenem (NFT) z nadchodzącej piosenki. Robiąc to, Shinoda dołącza do stale rosnącej rzeszy celebrytów i wpływowych osób, które zanurzają się w technologii NFT – i zabierają na przejażdżkę znaczną rzeszę fanów.

Późnym wieczorem Shinoda ujawnił upadek krótkim tweetem:

W kolejnym wątku Shinoda opisał aukcję jako „eksperyment” i wydawał się być pod wrażeniem propozycji wartości, którą można udowodnić rzadkością i własnością:

„Oto szalona rzecz. Nawet jeśli prześlę pełną wersję zawartego utworu do DSP na całym świecie (co nadal mogę zrobić), nigdy nie zbliżyłbym się do 10 000 $ po opłatach od DSP, wytwórni, marketingu itp. ”- napisał.

Zakończył wątek linkiem do „przewodnika dla początkujących” wyjaśniającego na temat NFT, zachęcając swoich zwolenników, aby dowiedzieli się więcej.

Więcej celebrytów niż magazyn plotkarski

Shinoda nie jest jedyną celebrytą, która bawi się NFT.

Wczoraj YouTuber Logan Paul wydał zestaw 44 kart NFT w stylu kart pokemonów, aby promować swój nadchodzący mecz bokserski gwiazd. Podobnie, inwestor-miliarder, Mark Cuban, wypuścił kilka bezinteresownych animacji w Rarible, a dziś wypuszcza kolejny zestaw, w którym kupujący mogą poprosić gospodarza Shark Tank o spersonalizowane filmy.

Współzałożyciel firmy Polyient Games, Craig Russo, mówi, że aktywność celebrytów jest nieuniknionym produktem ubocznym dzikiej hossy wyprzedzającej przestrzeń NFT, ale także naturalnym dopasowaniem do rynku produktów, które lepiej łączy znane osoby z ich społecznościami:

„Po stosunkowo powolnym okresie ostatnich kilku miesięcy rynek NFT ponownie się nagrzewa” – powiedział Russo. „Biorąc pod uwagę, że obecne przypadki użycia NFT są przystępne i mają bardzo społeczny charakter, zaczynamy dostrzegać napływ głównego nurtu zainteresowania. Ostatecznie doprowadziło to do pojawienia się kilku znanych celebrytów ”.

Znane gwiazdy … i kilka mniej znanych także. Dopełnieniem wielkich nazwisk próbujących zastawić kilka żetonów jest cudowna Soulja Boy, która przez ostatni tydzień sprzedawała przedmioty kolekcjonerskie w Rarible. Obecnie ma na sprzedaż animacje o wartości 30 ETH i eksperymentuje z innymi platformami treści niezwiązanymi z blockchain, niedawno założył konto OnlyFans.